Klimaların insan sağlığı üzerindeki etkisi tartışılmaz büyüktür. Vestel Klima Bakımı yapan ekibimizin önerisi bulunduğunuz ortamdaki hava kalitesinin klimanızın doğru çalışması ile mümkün olacağından dolayı kesinlikle belirli aralıklarla klimanıza bakım yaptmanızdır. Bir çok klima sahibi Bakım işlerine özen gösteriyor olsada günümüzde hala bu oran oldukça düşüktür. Vestel Klima Servisi bünyemizde Vestel Klima Bakımı için özel birimler bulunmakta olup amacımız ilk günkü kalitede çalışır vaziyette sizlere klimanızı teslim etmek ve kullanımınıza sunmaktır. Bakımlar kesinlikle uzman kişilerce yapılması gerekmekte olup yanlış işlem ve uygulamalarla klimanız sürekli arıza çıkaran bir cihaza dönüşebilir.

Vestel Klima Bakım

Vestel Klima Cihazımın Bakımını Ne Zaman Yaptırmalıyım?

Kullanıcıların yarısı bu konudada gerekli bilince sahipken yarısıda plansız ve düzensiz bir bakım takviminde hizmet istemektedir. Örnek vermek gerekirse Vestel Klima Bakımı için yaz ortasında ve ya kış ayları içinde bakım yaptırmak pek doğru bir planlama değildir. Yoğun sıcakların olduğu dönemde bakım yaptırmanız bakım sırasında cihazın kullanımının tüm olamayacağı için kaybınız oluşacaktır. Firmamız Vestel Klima Servisim olarak sizlere önerimiz yaz ayları ve kış ayları başlamadan Klima Bakımı Yaptırmanız yönündedir. Yine uzmanlarımızın tavsiyesi yılda iki defa bakım yaptmanız halinde hem klimanızın ömrü son derece uzayacak olup hemde en iyi ısınma ve soğutma performansını almış olacaksınız.

Vestel Klima Bakımı

Vestel Klima Bakımlarında Neler Yapmaktayız?

Vestel Klima Bakımı servisi olarak bizlere teslim edilen tüm cihazlarda baştan sona bir kontrol ve bakım sunmaktayız. Aşağıda bakım sırasında yapmış olduğunuz bazı uygulama ve işlemleri sıraladık. Bunlar dışında kalan cihazınızda gerekli görülen farklı işlemlerde de uzmanlarımız gereken herşeyi yapacaktır.

 • Klima Cihazınızda Kondenser ve Evaparatörün klima temizleme ilacı ve basınçlı su ile temizliği yapılmaktadır.
 • Vestel Klimanızın Elektrik tesisatı, V otamat, Voltaj, akım değerlerinin kontrolü tam olarak eksiksiz şekilde yapılacaktır.
 • Klimanızın R-22 gazının yüksek ve alçak basınç değerinin kontrolü her bakım işinde kesinlikle yapılmaktadır.
 • Vestel Klima Drenaj tavası ve hattının temizliği teknisyenlerimiz tarafından her bakım işinde yapılır.
 • Klimaların İç fan pervanelerinin temizliği her bakımda kesinlikle atlanmadan yapılmaktadır.
 • Klimanın Tüm bağlantılarının kontrolü uzmanımız tarafından eksiksiz yapılır.
 • Vestel Klimanızın Hava filtrelerinin temizliği de %100 performans ile yapılmaktadır.
 • Klima Estetik görüntü, Dış Yüzey kontrolü de işlem sonuna doğru yapılmaktadır.
 • Vestel Klima Bakımı işleri sonunda Gaz Kontrolüde yapılır ve Eksik ise gaz ilavesi yapılır.

Bakım Sonrası Klima Nasıl Çalışır?

Her yaptırdığınız Vestel Klima Bakım hizmetinden sonra kesinlikle fark gözle görülmekte ve hissedilmektedir. Klimanız neredeyse yenilenmiş bir bütünlükte tekrar ilk günkü haline yakın olarak çalışır.

 1. Vestel Klimanız Kesinlikle Düzenli Çalışır
 2. Klimanızın ömrü uzamış olur ve tüm aksamlarında ayn zamanda ömrü uzar
 3. Enerji tasarrufu olarak da sizlere oldukça fazla geri dönüş sağlar
 4. Sıcak mevsimde son derece iyi soğutur, kış mevsiminde oldukça performanslı ısıtır.
 5. Sık arıza yaşanmasını engeller
Vestel Klima Servisi

Bakımı Yapılmayan klimalar bakımı yapılan klimalara göre daha fazla enerji sarfiyatı sağlamaktadır. Buda doğal olarak bakım için ödenen bedelin aslında yıl boyu cebinizden çıkması anlamına gelmektedir. Burdaki kullanıcının kaybı aynı zamanda yüksek fatura ödeyip daha az ısınma veya soğutma almasıdır. Vestel Klima Bakımı için periyodik olarak bu hizmeti almanız son derece önemlidir. İstanbul Vestel Klima Servisi olarak bir çok toplu konutta ve kurumsal firmalara düzenli olarak bakım hizmetini vermekteyiz. Vestel Klima Bakımı için bireysel dairelere en kaliteli ve randımanlı şekilde hizmet vermekteyiz.